Wydawnictwo Wojciech Marzec

Wydawnictwo Wojciech Marzec
ul. Klimczaka 8/35
02-797 Warszawa
tel. kom. 516 065 066
tel. 22 550 15 60

Praktyka filmowca w Polsce

Praktyka filmowca w Polsce
Autorzy: Wiktor Obrok

Premiera: wiosna 2018

"Praktyka filmowca w Polsce" to podręcznik dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań i praktycznych porad, umożliwiających SAMODZIELNE tworzenie wysokiej jakości filmów – reportaży, teledysków, klipów z eventów, reklam, etiud fabularnych, filmów ślubnych itp. Przedstawia specyfikę pracy filmowca w Polsce na potrzebę dystrybucji w Internecie i nie tylko. Bez niepotrzebnego wdawania się w niuanse historii techniki, omawia obecne standardy branżowe i ich zastosowanie, tworząc zwięzłe źródło inspiracji i gotowych pomysłów.

W książce znajdziemy m.in. omówienie popularnych kamer, lustrzanek i bezlusterkowców, systemów stabilizacji, oświetlenia, rekorderów obrazu i dźwięku oraz przydatnego osprzętu. Autor przedstawia niezbędny warsztat operatora filmowego, reżysera, oświetleniowca, dźwiękowca, montażysty, a nawet aktora - i to wszystko w zakresie realnych budżetów, którymi dysponuje największa liczba zleceniodawców. Czytelnik jest poprowadzony przez wszystkie zasadnicze aspekty tworzenia niskobudżetowego filmu – od scenariusza i założeń operatorskich, poprzez realizację, po prostą postprodukcję i plik wyjściowy. Znajdziemy tu również porady dotyczące owocnej współpracy z zamawiającym, gotowe zapisy i zabezpieczenia do umowy oraz listę bezpłatnych kanałów szkoleniowych dla dalszego rozwoju. Czytelnik uzyska wszechstronną wiedzę, praktyczne rozwiązania i będzie gotowy do prowadzenia własnej działalności w branży filmowej.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. więcej informacji »